okteta - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Hex editor
pt: Editor hexadecimal

en: 2006-2020 Friedrich W. H. Kossebau
pt: 2006-2020 de Friedrich W. H. Kossebau

en: Edit the raw data of files
pt: Editar os dados em bruto dos ficheiros

en: Author
pt: Autoria

[ctx: Task description]
en: Structures tool
pt: Ferramenta de estruturas

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
pt: Permissões

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
pt: &Janelas

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pt: Barra Principal

en: File(s) to load.
pt: O(s) ficheiro(s) a carregar.
