plasma-phonebook - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Adding contact
pt: A adicionar o contacto

en: Editing contact
pt: A editar o contacto

en: Photo
pt: Fotografia

en: Add profile picture
pt: Adicionar uma imagem do perfil

en: Name
pt: Nome

en: Phone
pt: Telefone

en: +1 555 2368
pt: +351 210 1234

en: Add phone number
pt: Adicionar um número de telefone

en: Email
pt: E-mail

en: user@example.org
pt: utilizador@exemplo.org

en: Add email address
pt: Adicionar um endereço de e-mail

en: Instant Messenger
pt: Mensagens Instantâneas

en: protocol:person@example.com
pt: protocolo:pessoa@exemplo.com

en: Add instant messenger address
pt: Adicionar um endereço de mensagens instantâneas

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: Phonebook
pt: Lista Telefónica

en: Import contacts
pt: Importar contactos

en: add Contact
pt: Adicionar um contacto

en: No contacts
pt: Sem contactos

en: Edit
pt: Editar

en: Delete contact
pt: Apagar o contacto

en: Call
pt: Chamada

en: Send SMS
pt: Enviar um SMS

en: Send E-Mail
pt: Enviar um E-Mail

en: E-Mail
pt: E-mail

en: Send Message
pt: Enviar uma Mensagem

en: Note:
pt: Nota:

en: Remove Contact
pt: Remover o Contacto

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b> from your Contacts?
pt: Tem a certeza que deseja apagar o <b>%1</b> dos seus Contactos?

en: View and edit contacts
pt: Ver e editar os contactos
